Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krvave Stopy

1. 4. 2007

Krvavé stopy

14.12.2006

Krvavé stopy (Shallow Ground v originále) je nízkonádkladový film a neuvidíte v něm skoro žádné známé herce - ti co tam jsou ale hrají dobře a mají navíc to štěstí, že uvidíte i originální nápad doprovázený docela dobře se vyvíjecím filmem - klasické "kdo je vrah" nebude až tak jednoznačné. Jediné mínus - ač jde o horror, bát se nejspíš nebudete. Ale pokud patříte mezi sběratele hororů, tenhle byste si neměli nechat ujít.

Obrázek “http://www.pooh.cz/upload/img/1000/shallow_ground_3.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Krvavé stopy se mohou pochlubit originálním nápadem a dobře vystavěným dějem - ten kousek po kousku odkrývá náznaky. Nejprve náznaky toho, o co vlastně jde. A pak o něco rychleji, náznaky toho, kdo je vlastně vrahem. Vše je navíc doplněno dobrou prací kameramana - některé záběry z lesa jsou velmi působivé a scény s krví pokrytým chlapcem jsou ještě působivější. Definitivní rozhodnutí se - kdo je to vlastně ten hlavní vrah - opravdu zůstane prakticky až na konec. I přes velké množství náznaků a velmi zajímavé prostřihy (vidiny) do minulosti. A jak nakonec zjistíte, nejvrahovitější vrah je zároveň nechutně morbidní. A ani tady nebude film zaostávat pozadu - svůj dobrý díl Práce odvedli i maskéři.

Krvavé stopy by se klidně mohly objevit jako jedna z epizod Akt-X - jsou stejně dobré námětem, jako zpracováním ve stylu Akt-X.